Vi fandt desværre ingen varer, som passer til dine søgekriterier.
Vi fandt desværre ingen varer, som passer til dine søgekriterier.
Essve plug GXL 10x100 mm indendørs 40 stk.
Essve plug GXL er beregnet til montering i de fleste materialer, eksempelvis letbeton, letklinker, natursten m.m. Den er især velegnet til fx montering af lægter ved udvendig ekstraisolering.
GXL består af skrue samt plug. Pluggen har en firedelt ekspansionszone, hvilket gør ekspansionen større, og der opnås mere friktion, som medfører et rigtig godt belastningstal.
Pluggens længde sikrer, at ekspansionen sker langt inde i materialet, og belastningstallet forbedres yderligere, hvis monteringen sker så dybt som muligt.
Pluggen er fremstillet af førsteklasses nyproduceret nylon og klarer temperaturer fra -40°C og op til +100°C. Skruen er fremstillet i stål i styrkeklasse 5.8 eller A4 rustfri, syrefast stål.
Produktinformation:
Varenummer | 0102410A |
---|---|
Produkttype | Skruer |
Varemærke | Essve |
Diameter | 10 mm |
Længde | 100 mm |
Tilmeld dig nyhedsbrevet og deltag hver måned i lodtrækningen om et gavekort på 1.000 kr.
NYHEDER I DIN INDBAKKE
Tilmeld dig nyhedsbrevet og deltag hver måned i lodtrækningen om et gavekort på 1.000 kr.