BAUHAUS Montageservice tilbyder dig som kunde montering og installation af dette produkt til en fast pris efter et hjemmebesøg. Som udgangspunkt udfører vi Montageservice i hele Danmark inkl. alle brofaste øer.
Gulv-/vægflise Sena perla 60x60 cm 1,44 m² er en robust gulv-/vægflise, der kombinerer et tidløst udtryk med praktiske egenskaber til både bolig og renovering. Den marmorinspirerede overflade og det matte finish giver et elegant look, som passer godt i rum, hvor du ønsker en rolig og sammenhængende stil.
Flisen er fremstillet i keramisk porcelæn og har en høj slidstyrke, som gør den velegnet til daglig brug. Den kan anvendes både på gulv og væg, og den er samtidig frostsikker, så du får en løsning med god alsidighed. Den rektangulære størrelse på 60 x 60 cm giver et moderne og harmonisk udtryk.
Den store formatstørrelse og den grå farvetone gør det nemt at skabe et roligt helhedsindtryk i alt fra entré og køkken til badeværelse. Den matte overflade dæmper lyset en smule og understøtter det eksklusive udtryk. Samtidig gør den lige skæring det lettere at opnå et præcist og ensartet resultat.
| Produktnavn | Gulv-/vægflise Sena perla 60x60 cm 1,44 m² |
|---|---|
| Artikelnummer | 1389355 |
| Vægt, kg. | 31.500000 |
| EAN-nr | 8429991635183 |
| Nettovægt, kg. | 31.300 |
| Produkttype | Gulv-/vægfliser |
| Serie | Sena |
| Dimensioner | 60 x 60 cm ( L x B ) |
| Størrelse | 60 x 60 cm |
| Materiale | Keramisk porcelæn |
| Retning | 167089 |
| Frostsikker | Ja |
| Mønster | Marmor |
| Slidstyrke | 3 |
| Overflade | Mat |
| Kompatibel med gulvvarme | Ja |
| Areal | 1-5 m² |
| Farve | Grå |
| Bredde | 60 cm |
| Længde | 60 cm |
Ved at tilføje produkter til Favoritter, kan du nemt få et overblik over udvalgte produkter!
Log ind eller opret konto