Klassisk legetårn med klatremodul designet til den moderne familie og have.
Nederst i tårnet findes en sandkasse, der ligger godt placeret i ...
Klassisk legetårn med klatremodul designet til den moderne familie og have.
Nederst i tårnet findes en sandkasse, der ligger godt placeret i læ og skygge. Fra sandkassen kan man tage den kurlørte metalstige med skridsikre trin op på platformen, hvorfra der med en ståhøjde på 160 cm kan holdes udkig efter pirater eller andre potentielle farer.
Legetårnet er desuden udstyret med en 220 cm lang, grøn rutsjebane samt det krævende Climb Xtra-modul med klatrevæg, klatrenet og to gynger, der kan give selv de vildeste børn kriller i maven.
Legetårnet er CE-godkendt og overvåget for kvalitet og sikkerhed i henhold til EN 71-1, 2, 3, 8 og 9.
Tårnet leveres som komplet saml-selv-sæt i færdigsavede trælængder. Vær opmærksom på, at det er tungt, og at det derfor leveres på din adresse med fragtbil.
Leveres uden sand.
Bemærk: Legetårnet skal placeres med et sikkerhedsareal på minimum 200 cm til alle sider.
Produktinformation:
Medfølgende dele:
| Produktnavn | Jungle Gym legetårn Home m/klatremodul og gynger trykimprægneret træ grøn 399x298x286 cm |
|---|---|
| Artikelnummer | 1201122 |
| Vægt, kg. | 201.600000 |
| EAN-nr | 5705858716039 |
| Nettovægt, kg. | 201.600 |
| Varemærke | JUNGLE GYM |
| Produkttype | Legetårne |
| Specifik farve | Træ |
| Dimensioner | 399 x 298 x 286 cm ( L x B x H ) |
| Materiale | Trykimprægneret træ |
| Farve | Brun |
| Bredde | 298 cm |
| Højde | 286 cm |
| Længde | 399 cm |
Ved at tilføje produkter til Favoritter, kan du nemt få et overblik over udvalgte produkter!
Log ind eller opret konto