KLAR facadedør er en enkel og funktionel facadedør i træ med en stor rude i klart glas, som giver et godt...
KLAR facadedør er en enkel og funktionel facadedør i træ med en stor rude i klart glas, som giver et godt lysindfald. Døren er malet hvid både indvendigt og udvendigt i RAL 9010 og passer godt til fritidshuse samt boliger med behov for ekstra dagslys i entréen.
Facadedøren er udført med en stor rude i 2-lags klart glas. Den solide trækonstruktion og Softline-profiler giver døren et tidløst udtryk og en pæn finish.
Døren er udstyret med trepunktslås, som sikrer en stabil og ensartet lukning. Den leveres uden greb og låsecylinder, så du selv kan vælge beslag efter behov.
| Produktnavn | KLAR facadedør højre udadgående hvid 950x2120 mm |
|---|---|
| Artikelnummer | 1616762 |
| Vægt, kg. | 43.280000 |
| EAN-nr | 0200000265106 |
| Nettovægt, kg. | 40.280 |
| Produkttype | Facadedøre |
| Dimensioner | 950 x 2120 mm ( B x H ) |
| Materiale | Træ/glas |
| Farve | Hvid |
| Bredde | 950 mm |
| Højde | 2120 mm |
Ved at tilføje produkter til Favoritter, kan du nemt få et overblik over udvalgte produkter!
Log ind eller opret konto