KLAR terrassedør er en funktionel terrassedør i træ med en stor rude i klart glas, som giver et godt ly...
KLAR terrassedør er en funktionel terrassedør i træ med en stor rude i klart glas, som giver et godt lysindfald og nem adgang til terrasse eller have. Døren er malet hvid både indvendigt og udvendigt i RAL 9010.
Terrassedøren er udført med 2-lags klart glas, som er velegnet til fritidshuse. Softline-profilerne giver døren et enkelt og tidløst udtryk.
Døren er højre udadgående og leveres med krom greb. Den har ingen vindbremse og er velegnet til montering, hvor der ønskes en enkel og praktisk terrassedørsløsning.
| Produktnavn | KLAR terrassedør højre udadgående hvid 950x2120 mm |
|---|---|
| Artikelnummer | 1616765 |
| Vægt, kg. | 43.280000 |
| EAN-nr | 0200000265113 |
| Nettovægt, kg. | 40.280 |
| Produkttype | Facadedøre |
| Dimensioner | 950 x 2120 mm ( B x H ) |
| Materiale | Træ/glas |
| Farve | Hvid |
| Bredde | 950 mm |
| Højde | 2120 mm |
Ved at tilføje produkter til Favoritter, kan du nemt få et overblik over udvalgte produkter!
Log ind eller opret konto