Judo 640 er en arkitektonisk designpostkasse med et stærkt minimalistisk udtryk. Postkassen er designet at Seidenfaden Design og udført i de s...
Judo 640 er en arkitektonisk designpostkasse med et stærkt minimalistisk udtryk. Postkassen er designet at Seidenfaden Design og udført i de stærkeste kvalitetsmaterialer, som du genkender fra andre Mefa postkasser.
Det er let at tømme postkassen takket være fronten, der fungerer som brevbakke, når den åbnes.
Judo er den rette postkasse for dig, hvis du ønsker en kvalitetstpostkasse i et stærkt udtryk, der vil pryde dit hjem mange år frem.
Der er 12-årig rust perforering garanti.
Bemærk: Produktet er en udgået vare. Emballagen kan være slidt.
Produktinformation:
Design: Seidenfaden Design Copenhagen
Materiale: pulverlakeret galvaniseret stål
Størrelse: 490 x 350 x 155 mm (H x B x D)
Brevindkast: 35 x 260 mm
Lås: Ruko sikkerhedslås
Volumen: 24 liter
Postkapacitet: 21 liter
Farver: platingråstruktur (RAL 7036) med sort (RAL 9005) bælte
Montering: Judo kan monteres på væg med monteringsplade 35 eller på standerne 22, 63, 72 samt på stander 28 med monteringsplade 28.
| Produktnavn | Mefa postkasse Judo 640 grå |
|---|---|
| Artikelnummer | 1161634 |
| Vægt, kg. | 6.500000 |
| EAN-nr | 5701867640501 |
| Nettovægt, kg. | 6.500 |
| Varemærke | MEFA |
| Produkttype | Postkasser |
| Serie | Trend Living |
| Specifik farve | Grå |
| Dimensioner | 350 x 490 x 155 x 155 mm ( B x H x D x T ) |
| Materiale | Stål |
| Farve | Grå |
| Bredde | 350 mm |
| Dybde | 155 mm |
| Højde | 490 mm |
| Tykkelse | 155 mm |
Ved at tilføje produkter til Favoritter, kan du nemt få et overblik over udvalgte produkter!
Log ind eller opret konto