Morsø bioovn egern 1010 er en elegant og fleksibel ovn fra Morsø, der kombinerer klassisk formgivning med en moderne varmeløsning. Den er oplagt til dig, der ønsker en stemningsfuld varmekilde, som kan placeres mere frit, fordi den ikke kræver fast installation.
Den robuste konstruktion i støbejern giver et eksklusivt og solidt udtryk, samtidig med at materialet understøtter en jævn varmefordeling. Med en driftseffekt på 2 kW og et brændstofforbrug på 0,3 l pr. time får du en praktisk løsning til mindre rum, hvor både varme og atmosfære er vigtige. Morsø har her skabt en løsning, der er lige så velegnet til hjemmet som til sommerhuset.
Da ovnen anvender bioethanol, får du en fleksibel løsning, som er nem at indpasse i indretningen. Det gør den til et godt valg, når du ønsker en varm og indbydende stemning uden at gå på kompromis med et roligt og tidløst udtryk.
| Produktnavn | Morsø bioovn egern støbejernsovn 1010 2 kW |
|---|---|
| Artikelnummer | 1643334 |
| Vægt, kg. | 6.600000 |
| EAN-nr | 5708722369607 |
| Nettovægt, kg. | 5.400 |
| Varemærke | Morsø |
| Produkttype | Biopejse |
| Dimensioner | 388 x 548 x 442 mm ( B x H x D ) |
| Bredde | 388 mm |
| Dybde | 442 mm |
| Højde | 548 mm |
Ved at tilføje produkter til Favoritter, kan du nemt få et overblik over udvalgte produkter!
Log ind eller opret konto