AM Robots My Robot Home Compact er en flot garage – skabt til at gi...
AM Robots My Robot Home Compact er en flot garage – skabt til at give små og mellemstore robotplæneklippere optimal beskyttelse året rundt.
Den er designet med samme høje kvalitet og gennemtænkte detaljer som de større modeller, men i et mere pladsbesparende format. Garagen er udstyret med vinduer, hvide paneler, et elegant navneskilt og solcellelampe, som tilsammen giver et eksklusivt og moderne udtryk i haven.
Den praktiske mekaniske dør åbner og lukker automatisk uden behov for strøm eller timer, så robotten nemt kan køre ind og ud af garagen.
Det indbyggede solcellelys sørger for belysning, når det er mørkt, og garagen er desuden RTK-kompatibel, så den kan fungere med moderne plæneklippere med avanceret GPS-teknologi. Konstruktionen sikrer effektiv beskyttelse mod regn, sol og sne, hvilket forlænger robottens levetid betydeligt.
Garagen er fremstillet af træ og behandlet med en vandbaseret maling, der fremhæver det elegante design. Grundfarven gør det muligt at male den i en nuance, der matcher haven eller huset.
For at bevare garagens flotte udseende anbefales det at give den et lag maling eller olie 2–3 gange i løbet af 5–7 år, afhængig af klimaet og placeringen.
Bemærk: Under fanen “Dokumenter” kan du finde en liste over, hvilke robotplæneklippere garagen passer til.
Produktinformation:
| Produktnavn | AM Robots My Robot Home Compact garage til robotplæneklipper træ |
|---|---|
| Artikelnummer | 1614925 |
| Vægt, kg. | 20.000000 |
| EAN-nr | 5744003721092 |
| Nettovægt, kg. | 17.500 |
| Varemærke | AM Robots |
| Produkttype | Garage |
| Dimensioner | 86 x 76 x 52.5 cm ( L x B x H ) |
| Farve | Grå |
| Bredde | 76 cm |
| Højde | 52.5 cm |
| Længde | 86 cm |
Ved at tilføje produkter til Favoritter, kan du nemt få et overblik over udvalgte produkter!
Log ind eller opret konto